Sinise VW ID.4 külgvaade, kaks inimest vestlevad, esiplaanil VW ID.3 tagaosa
1,4

Mobiilne turvalisus hoolitseb teie eest

2.
Voolutarve, kWh/100 km: kombineeritult 19,3–16,3; CO₂ emissioon, g/km: kombineeritult 0. Sõiduki jaoks on kulu- ja emissiooniväärtused saadaval veel üksnes standardi WLTP ja mitte NEDC kohaselt.
3.
Voolutarve, kWh/100 km: kombineeritult 16,3–15,2; CO₂ emissioon, g/km: kombineeritult 0. Sõidukite jaoks on kulu- ja emissiooniväärtused saadaval veel üksnes standardi WLTP ja mitte NEDC kohaselt.

Mobiilne turvalisus hoolitseb teie eest

Kas teil puruneb sõidu ajal rehv? Kui võtate ID-s hädaabikõne5, sõidab abimeeskond teie poole kohe välja. Ka siis, kui teie elektriauto registreerib õnnetuse, hoolitsetakse teie eest alati. Mobiilne turvalisus on niivõrd mugav.

Hädaabikõne teenus teie ID-s. 

Kui ID registreerib raske õnnetuse, kutsutakse abi automaatselt Euroopa Liidus ettenähtud hädaabikõne süsteemi eCall kaudu, samas kui kõik olulised andmed edastatakse lähimasse päästejuhtimiskeskusse. Hädaabikõne käsitsi saatmiseks saate kasutada ka oma sõiduki SOS-nuppu. Teie eest hoolitseb automaatselt kõnekeskus 5. Seda teenust saate kasutada ka siis, kui rakendus We Connect pole aktiveeritud. Sel juhul olete keerulistel juhtudel heades kätes.

Vaade altpoolt panoraamklaaskatusega VW ID.4 juhiruumile, juhiistmel istuv mees kasutab laekonsoolis olevaid juhtnuppe
Vaade läbi VW ID.3 külgakna naisele, kes kasutab nutitelefoni

Hädaabikõne teie ID-s. 

Avarii korral saate oma ID-s igal ajal aktiveerida avariiabi 5. See toimib paljudes Euroopa riikides. Ühe nupuvajutusega ühendatakse teid automaatselt kõnekeskusega, mis annab teile konkreetseid tegevussoovitusi või saadab teile appi Volkswageni hooldusauto. Kui olete sõlminud We Connecti lepingu, kantakse teie sõidukiandmed automaatselt üle.

6.
We Connecti mobiilsed sidusteenused kasutavad 2G-/3G-/LTE-mobiilsidevõrke. Võrguteenuse pakkujad sulgevad need 2G-/3G-mobiilsidevõrgud järk-järgult alates 2020. Sellest hetkest alates võib mobiilsetes sidusteenustes esineda piiranguid.

„Travel Assist“ koondandmetega teie ID-s. 

Valikuline koondandmetega funktsioon „Travel Assist” 7 suudab hoida teie ID pidevalt sõiduraja keskel või piki teie eelistatud sõidujoont, säilitades samal ajal automaatselt määratud maksimaalse kiiruse ja kauguse eesliikuvate sõidukitega 8. Lisaks hoiab funktsioon "Travel Assist" ümbritseval liiklusel silma peal, et aidata soovi korral kiirteel rada vahetada. Koos rakendusega We Connect ja vastava koondandmete lisalepinguga saab seda kasutada ka ainult ühe sõidureaga maanteedel.9

Sõiduabilise „Travel Assist“ skemaatiline kujutis VW ID.5 puhul
10,4
10.
Voolutarve, kWh/100 km: kombineeritult 18,5–16,1; CO₂ emissioon, g/km: kombineeritult 0. Sõiduki jaoks on kulu- ja emissiooniväärtused saadaval veel üksnes standardi WLTP ja mitte NEDC kohaselt.

Volkswageni vastutust välistav klausel Volkswagen

1.
We Connecti ja We Connect Plusi teenuste kasutamiseks ID. seeria jaoks vajate Volkswagen ID kasutajakontot ning tuleb logida We Connecti / We Connect Plusi oma kasutajanime ja parooliga sisse. Lisaks tuleb Volkswagen AG-ga sõlmida veebi kaudu eraldi We Connecti / We Connect Plusi leping. We Connecti leping ID. seeria jaoks ei ole kolmeaastase kasutusaja piiranguga. We Connect Plus on esialgu piiratud kolmeaastase kasutusajaga ning seda saab pärast tasu eest pikendada. Pärast sõiduki üleandmist on teil 90 päeva aega, et registreerida sõiduk veebilehel myvolkswagen.net või We Connect ID. äpi kaudu (saadaval App Store'is ja Google Play Store'is) ja kasutada We Connect Plusi teenuseid kogu kokkulepitud tasuta perioodi jooksul. Hilisema registreerumise korral lüheneb tasuta perioodi kestus. Mõningaid We Connecti / We Connect Plusi mobiilseid sidusteenuseid saab kasutada ainult We Connect ID. äpi kaudu. Tasuta äpi kasutamiseks on vaja sobiva iOS-i või Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefoni ja andmesidefunktsiooniga SIM-kaarti, millel on või mille jaoks sõlmitakse teie ja mobiilsideteenuse pakkuja vaheline mobiilsideleping. Andmevahetusega interneti kaudu võivad olenevalt teie kehtivast mobiilsidetariifist ja eelkõige välismaal kasutamisel tekkida lisakulud (nt rändlustasud).Mobiilsed sidusteenused on kasutatavad lepingus kokku lepitud aja jooksul ja neid võib lepingu kehtivusaja jooksul sisuliselt muuta. Millised teenused pakettides We Connect ja We Connect Plus sisalduvad, võib riigiti varieeruda. Kasutatavus sõltub ka sõidukimudelist, varustusest ja installitud tarkvaraversioonist. See kehtib ka kolmandate teenusepakkujate teenustest. Lisateavet saate aadressilt www.connect.volkswagen-we.com ja oma Volkswageni partnerilt. Palun järgige ka kehtivaid üldisi äritingimusi ID. seeria digitaalsete teenuste kohta.
4.

Äratoodud kulu- ja emissiooniväärtused on välja selgitatud õigusaktidega ettekirjutatud mõõtmismeetodite kohaselt. 1. jaanuaril 2022 asendas standardi WLTP katsetsükkel täielikult NEDC katsetsükli, nii et pärast seda kuupäeva pole uue tüübikinnituse saanud sõidukite jaoks standardi NEDC väärtusi enam saadaval. Andmed ei käi ühe üksiku sõiduki kohta ega ole pakkumise koostisosaks, vaid on kasutusel üksnes erinevate sõidukitüüpide vahel võrdlemise otstarbeks. Lisavarustused ja tarvikud (külgemonteeritavad osad, rehvivorming jne) võivad muuta sõiduki asjakohaseid parameetreid, nagu nt kaalu, veeremistakistust ja aerodünaamikat, ning lisaks ilmastiku- ja liiklustingimustele ning individuaalsele sõidukäitumisele mõjutada sõiduki kütusekulu, voolutarvet, CO₂ emissioone ja sõiduomaduste väärtusi. Realistlikumate katsetingimuste tõttu on standardi WLTP järgi mõõdetud kütusekulu ja CO₂ emissioonide väärtused paljudel juhtudel kõrgemad kui standardi NEDC järgi mõõdetud väärtused. Seetõttu võivad alates 1. septembrist 2018 sõiduki maksustamisel tekkida vastavad muudatused. Täiendavat infot erinevuste kohta standardite WLTP ja NEDC vahel leiate te aadressilt http://www.volkswagen.de/wltp.

Täiendavat infot uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja ametlike, spetsiifiliste CO₂ emissioonide kohta võite leida dokumendist „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO₂-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“ („Suunised uute sõiduautode kütusekulu, CO₂ emissioonide ja voolutarbe kohta“), mis on tasuta saaval kõigist müügikohtadest ja ettevõttest DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern või aadressilt www.dat.de/co2.

5.
Ainult ID. mudelitele, mis on tarnitud vähemalt tarkvaraversiooniga 3.0.
7.
ID valikuline erivarustus. Mudelitele, mis on tarnitud vähemalt tarkvaraversiooniga 3.0. 
8.
Süsteemi piirides.
9.
Sõiduabifunktsioon „Kobarandmetega Travel Assist“ on kasutatav ainult süsteemi piires ja kuni sõiduki suurima kiiruseni. Juht on üksi vastutav sõiduki ettevaatliku juhtimise eest ja peab olema alati valmis abisüsteemi katkestama. Kui juht sekkub, saab ta alati täieliku kontrolli tagasi. Abifunktsiooni saab igal ajal mitmeotstarbelise rooliratta klahviga aktiveerida ja inaktiveerida. Teenuse „Kobarandmetega Travel Assist“ esmakordseks aktiveerimiseks on vaja Volkswagen ID kasutajakontot ja kehtivat We Connecti lepingut (vt üksikasju siit:https://www.volkswagen.ee/et/uhenduvus-ja-mobiilsusteenused/uhenduvus/we-connect/aktiveerimisjuhend.html). Lisaks on vajalik eraldi leping kobarandmete, s.t niinimetatud veebipõhise osa jaoks. Pärast sõiduki tarnimist on teil 90 päeva aega teenuse „Kobarandmetega Travel Assist“ sidusfunktsiooni aktiveerimiseks. Selle tähtaja möödumisel algab veebipõhise osa esmane kasutusperiood automaatselt. Kui esmane kasutusperiood on möödunud, on teil võimalik kasutusaega tasu eest pikendada.Travel Assisti veebipõhine osa on saadaval järgmistes riikides: Belgia, Bulgaaria, Taani, Saksamaa, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Kreeka, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa, Iirimaa, Itaalia, Horvaatia, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Holland, Norra, Austria, Poola, Portugal, Rumeenia, Rootsi, Šveits, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Tšehhi, Ungari ja Küpros. Teenuse „Kobarandmetega Travel Assist“ veebipõhine osa on kasutatav ainult mobiilsidevõrgus ja vastavate erasfääri seadistustega ning seda saab igal ajal We Connect ID. äpis ja myVolkswagenis inaktiveerida. Sidusfunktsioonid, s.t kobarandmed on võimalikud sõidukisse sisseehitatud internetiühenduse kaudu. Sellega seotud Euroopas kaasnevad andmesidekulud kannab võrgulevi raames Volkswagen AG. Andmevahetusega interneti kaudu võivad olenevalt teie kehtivast mobiilsidetariifist ja eelkõige välismaal kasutamisel tekkida lisakulud (nt rändlustasud). Teenused on kasutatavad lepingus kokku lepitud aja jooksul ning neid võidakse lepingu kehtivuse ajal sisuliselt muuta või nende kättesaadavus lõpetada. Lisateavet saate aadressilt www.connect.volkswagen-we.com ja oma Volkswageni partnerilt. Teavet mobiilsidehindade kohta saate oma mobiilsideteenuse pakkujalt.
13.
Sõiduautode ja kergete tarbesõidukite ülemaailmse harmoneeritud testimismenetluse (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP) kohaselt väljaselgitatud väärtused. Mudeli varustusvariantide laadimisvälpade vahemik saadakse rullkatsestendi mõõtmistest. Tegelik laadimisvälp kaldub praktikas kõrvale olenevalt sõidustiilist, kiirusest, mugavus-/kõrvaltarbijate kasutamisest, välistemperatuurist, kaasasõitjate arvust / koormast ja topograafiast.