Sinise VW ID.4 külgvaade, kaks inimest vestlevad, esiplaanil VW ID.3 tagaosa
1,4

Mobiilne turvalisus hoolitseb teie eest

2.
ID.4 Pro Performance: Voolutarve kWh/100 km: kombineeritud 16,0-14,8; CO₂-heitmed g/km: kombineeritud 0; tõhususklass: A+++. ID.4 Pro Performance 4MOTION: Voolutarve kWh/100 km: kombineeritud 17,2-15,7; CO₂-heitmed g/km: kombineeritud 0; tõhususklass: A+++.
3.
ID.3 Pro Performance: Voolutarve kWh/100 km: kombineeritud 13,5-12,9; CO₂-heitmed g/km: kombineeritud 0; tõhususklass: A+++. ID.3 Pro S (4 & 5-ukseline): Voolutarve kWh/100 km: kombineeritud 13,7-13,1; CO₂-heitmed g/km: kombineeritud 0; tõhususklass: A+++.

Mobiilne turvalisus hoolitseb teie eest

Kas teil puruneb sõidu ajal rehv? Kui võtate ID-s hädaabikõne5, sõidab abimeeskond teie poole kohe välja. Ka siis, kui teie elektriauto registreerib õnnetuse, hoolitsetakse teie eest alati. Mobiilne turvalisus on niivõrd mugav.6

Hädaabikõne teenus teie ID-s. 

Kui ID registreerib raske õnnetuse, kutsutakse abi automaatselt Euroopa Liidus ettenähtud hädaabikõne süsteemi eCall kaudu, samas kui kõik olulised andmed edastatakse lähimasse päästejuhtimiskeskusse. Hädaabikõne käsitsi saatmiseks saate kasutada ka oma sõiduki SOS-nuppu. Teie eest hoolitseb automaatselt kõnekeskus 5. Seda teenust saate kasutada ka siis, kui rakendus We Connect pole aktiveeritud. Sel juhul olete keerulistel juhtudel heades kätes.

Vaade altpoolt panoraamklaaskatusega VW ID.4 juhiruumile, juhiistmel istuv mees kasutab laekonsoolis olevaid juhtnuppe
Vaade läbi VW ID.3 külgakna naisele, kes kasutab nutitelefoni

Hädaabikõne 6 teie ID-s. 

Avarii korral saate oma ID-s igal ajal aktiveerida avariiabi 5. See toimib paljudes Euroopa riikides. Ühe nupuvajutusega ühendatakse teid automaatselt kõnekeskusega, mis annab teile konkreetseid tegevussoovitusi või saadab teile appi Volkswageni hooldusauto. Kui olete sõlminud We Connecti lepingu, kantakse teie sõidukiandmed automaatselt üle.

„Travel Assist“ koondandmetega teie ID-s. 

Valikuline koondandmetega funktsioon „Travel Assist” 7 suudab hoida teie ID pidevalt sõiduraja keskel või piki teie eelistatud sõidujoont, säilitades samal ajal automaatselt määratud maksimaalse kiiruse ja kauguse eesliikuvate sõidukitega 8. Lisaks hoiab funktsioon "Travel Assist" ümbritseval liiklusel silma peal, et aidata soovi korral kiirteel rada vahetada. Koos rakendusega We Connect ja vastava koondandmete lisalepinguga saab seda kasutada ka ainult ühe sõidureaga maanteedel.9

Sõiduabilise „Travel Assist“ skemaatiline kujutis VW ID.5 puhul

Teid võib veel huvitada see

Viige digitaalsed võimalused oma ID mudelis uuele tasemele.

Kasutage oma nutitelefoni, et ID oleks silme ees.

Vastused kõige sagedamatele küsimustele meie mobiilsete sidusteenuste kohta leiate siit.

Teid võib veel huvitada see

Volkswageni vastutust välistav klausel Volkswagen

1.
We Connecti ja We Connect Plusi teenuste kasutamiseks ID. seeria jaoks vajate Volkswagen ID kasutajakontot ning tuleb logida We Connecti / We Connect Plusi oma kasutajanime ja parooliga sisse. Lisaks tuleb Volkswagen AG-ga sõlmida veebi kaudu eraldi We Connecti / We Connect Plusi leping. We Connecti leping ID. seeria jaoks ei ole kolmeaastase kasutusaja piiranguga. We Connect Plus on esialgu piiratud kolmeaastase kasutusajaga ning seda saab pärast tasu eest pikendada. Pärast sõiduki üleandmist on teil 90 päeva aega, et registreerida sõiduk veebilehel myvolkswagen.net või We Connect ID. äpi kaudu (saadaval App Store'is ja Google Play Store'is) ja kasutada We Connect Plusi teenuseid kogu kokkulepitud tasuta perioodi jooksul. Hilisema registreerumise korral lüheneb tasuta perioodi kestus. Mõningaid We Connecti / We Connect Plusi mobiilseid sidusteenuseid saab kasutada ainult We Connect ID. äpi kaudu. Tasuta äpi kasutamiseks on vaja sobiva iOS-i või Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefoni ja andmesidefunktsiooniga SIM-kaarti, millel on või mille jaoks sõlmitakse teie ja mobiilsideteenuse pakkuja vaheline mobiilsideleping. Andmevahetusega interneti kaudu võivad olenevalt teie kehtivast mobiilsidetariifist ja eelkõige välismaal kasutamisel tekkida lisakulud (nt rändlustasud).Mobiilsed sidusteenused on kasutatavad lepingus kokku lepitud aja jooksul ja neid võib lepingu kehtivusaja jooksul sisuliselt muuta. Millised teenused pakettides We Connect ja We Connect Plus sisalduvad, võib riigiti varieeruda. Kasutatavus sõltub ka sõidukimudelist, varustusest ja installitud tarkvaraversioonist. See kehtib ka kolmandate teenusepakkujate teenustest. Lisateavet saate aadressilt www.connect.volkswagen-we.com ja oma Volkswageni partnerilt. Palun järgige ka kehtivaid üldisi äritingimusi ID. seeria digitaalsete teenuste kohta.
4.

Esitatud kulu- ja emissiooniväärtused on tuvastatud seadusega ettenähtud mõõtmismeetodeid kasutades. Alates 2017. aasta 1. septembrist antakse teatud uutele sõidukitele tüübikasutusluba juba ülemaailmsete harmoniseeritud sõiduautode ja kergete tarbesõidukite kontrollmeetodi järgi (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP), mis on realistlikum kontrollmeetod kütusekulu ja CO₂-heitmete mõõtmiseks. Alates 1. septembrist 2018 asendab WLTP sammhaaval uue Euroopa sõidutsükli (NEDC). Realistlikumate kontrolltingimuste tõttu on WLTP järgi mõõdetud kütusekulu ja CO₂-heitmete väärtused sageli kõrgemad kui NEDC-i järgi saadud mõõtmistulemuste puhul. Seega võivad alates 1. septembrist 2018 sõiduki maksustamisel esineda vastavad muudatused. Lisateavet erinevuste kohta WLTP ja NEDC vahel leiate aadressilt www.volkswagen.de/wltp.

Praegu on veel NEDC-väärtuste edastamine kohustuslik. Kui tegu on uue sõidukiga, mis on saanud tüübikasutusloa WLTP järgi, tuletatakse NEDC-väärtused WLTP-väärtustest. Täiendav WLTP-väärtuste esitamine on kuni nende kohustuslikuks muutmiseni vabatahtlik. Kui NEDC-väärtuseid esitatakse vahemikena, ei kehti nad ühe individuaalse sõiduki kohta ja ei ole osa pakkumisest. Nad aitavad lihtsalt erinevaid sõidukitüüpe võrrelda. Lisavarustus ja tarvikud (lisakomponendid, rehvivorming jne) võivad muuta olulisi sõidukiparameetreid nagu nt mass, veeremistakistus ja aerodünaamika ning lisaks ilmastiku- ja liiklusoludele ja isiklikule sõidukäitumisele mõjutada sõiduki kütusekulu, voolukulu, CO₂-heitmete ja sõiduki sõiduefektiivsuse väärtuseid.

Lisateavet uue sõiduauto ametliku kütusekulu ja ametlike, spetsiifiliste CO₂-emissioonide kohta saate dokumendist „Uute sõiduautode kütusekulu, CO₂-emissioonide ja voolukulu suunis“, mis on tasuta saaval kõikides müügikohtades ja ettevõttes DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen (www.dat.de/co2).

Efektiivsusklassides hinnatakse sõidukeid vastavalt CO2-emissioonile, pidades silmas sõiduki tühimassi. Sõidukid, mis vastavad keskmisele, klassifitseeritakse märgisega D. Sõidukid, mis on paremad kui praegune keskmine, klassifitseeritakse märgisega A+++, A++, A+, A, B või C. Keskmisest kehvemaid sõidukeid kirjeldatakse märgisega E, F või G. Siin esitatud andmed on seotud valitud mudeli ja selle standardvarustuse EÜ-tüübikinnitusega vastavalt direktiivile 2007/46/EÜ. Teie poolt konfiguratsiooni käigus valitud lisavarustus võib põhjustada seda, et teie konfigureeritud sõiduk vastab valitud varustuse tõttu muule tüübikinnitusele, kui see oleks olnud ilma valitud lisavarustuseta. Seetõttu võib teie konfigureeritud mudeli andmetes esineda erinevusi. Esitatud CO2-väärtuste korral on tegemist väärtustega, mis on tuvastatud sõiduki tüübikinnitusega seoses.

5.
Ainult ID. mudelitele, mis on tarnitud vähemalt tarkvaraversiooniga 3.0.
6.
We Connecti mobiilsed sidusteenused kasutavad 2G-/3G-/LTE-mobiilsidevõrke. Võrguteenuse pakkujad sulgevad need 2G-/3G-mobiilsidevõrgud järk-järgult alates 2020. Sellest hetkest alates võib mobiilsetes sidusteenustes esineda piiranguid.
7.
ID valikuline erivarustus. Mudelitele, mis on tarnitud vähemalt tarkvaraversiooniga 3.0. 
8.
Süsteemi piirides.
9.
Sõiduabifunktsioon „Kobarandmetega Travel Assist“ on kasutatav ainult süsteemi piires ja kuni sõiduki suurima kiiruseni. Juht on üksi vastutav sõiduki ettevaatliku juhtimise eest ja peab olema alati valmis abisüsteemi katkestama. Kui juht sekkub, saab ta alati täieliku kontrolli tagasi. Abifunktsiooni saab igal ajal mitmeotstarbelise rooliratta klahviga aktiveerida ja inaktiveerida. Teenuse „Kobarandmetega Travel Assist“ esmakordseks aktiveerimiseks on vaja Volkswagen ID kasutajakontot ja kehtivat We Connecti lepingut (vt üksikasju siit:https://www.volkswagen.ee/et/uhenduvus-ja-mobiilsusteenused/uhenduvus/we-connect/aktiveerimisjuhend.html). Lisaks on vajalik eraldi leping kobarandmete, s.t niinimetatud veebipõhise osa jaoks. Pärast sõiduki tarnimist on teil 90 päeva aega teenuse „Kobarandmetega Travel Assist“ sidusfunktsiooni aktiveerimiseks. Selle tähtaja möödumisel algab veebipõhise osa esmane kasutusperiood automaatselt. Kui esmane kasutusperiood on möödunud, on teil võimalik kasutusaega tasu eest pikendada.Travel Assisti veebipõhine osa on saadaval järgmistes riikides: Belgia, Bulgaaria, Taani, Saksamaa, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Kreeka, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa, Iirimaa, Itaalia, Horvaatia, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Holland, Norra, Austria, Poola, Portugal, Rumeenia, Rootsi, Šveits, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Tšehhi, Ungari ja Küpros. Teenuse „Kobarandmetega Travel Assist“ veebipõhine osa on kasutatav ainult mobiilsidevõrgus ja vastavate erasfääri seadistustega ning seda saab igal ajal We Connect ID. äpis ja myVolkswagenis inaktiveerida. Sidusfunktsioonid, s.t kobarandmed on võimalikud sõidukisse sisseehitatud internetiühenduse kaudu. Sellega seotud Euroopas kaasnevad andmesidekulud kannab võrgulevi raames Volkswagen AG. Andmevahetusega interneti kaudu võivad olenevalt teie kehtivast mobiilsidetariifist ja eelkõige välismaal kasutamisel tekkida lisakulud (nt rändlustasud). Teenused on kasutatavad lepingus kokku lepitud aja jooksul ning neid võidakse lepingu kehtivuse ajal sisuliselt muuta või nende kättesaadavus lõpetada. Lisateavet saate aadressilt www.connect.volkswagen-we.com ja oma Volkswageni partnerilt. Teavet mobiilsidehindade kohta saate oma mobiilsideteenuse pakkujalt.