--:--

Täielik lähtestamine
Volkswageni WAY TO ZERO

Volkswagen Zero logo

Seisame vastamisi ettevõtte ajaloo suurima katsumusega. 

Vahest on tegu isegi liikuvuse ajaloo suurima katsumusega: võtame vastutuse globaalse CO₂-heite enda osa eest. 

Just seetõttu oleme võtnud kohustuseks Pariisi kliimaleppe järgimise, ning meie eesmärk on saada 2050. aastaks CO2-neutraalse* tasakaaluga ettevõtteks. Selle saavutamiseks kavatseme asju muuta.

Kulgeme mööda uut rada.

Ning tahame kõiki sellesse liikumisse kaasata – pakkudes võimalust valida uuenduslike ajamisüsteemide seast. See aitab teil leida täiesti oma raja madalamate heitmeteni. Vaid nii saame meie kõigi ühise eesmärgini jõuda.  

See on meie tee heitmevabaduseni. Ning see algab siit.

Nende mudelitega soovime luua muutusi

Liikuvuse tulevik peaks olema CO₂-neutraalne. Ning mitte ainult mõnede, vaid kõigi jaoks. Oma laia valiku elektri- ja hübriidmudelitega pakume mitmekesist suurema jõudluse ja väiksema energiatarbega elektrifitseeritud ajamisüsteemide spektrit. Need tagavad ühtlasi igale vajadusele sobiva tehnoloogia. 

Täiselektriline ID.3
#NowYouCan

ID.3 juhatab elektromobiilsuse maailmas sisse uue dünaamilise ajastu. Elektrifitseeriv jõudlus kohtub murrangulise disainiga ja igapäevakasutuseks sobivate mudelite valikuga.

Täiselektriliste ID. mudelite elektriline jõuülekandetehnoloogia

Kaks mitmekülgset sõidukiklassi, üks ainulaadne ajamikontseptsioon, täiesti uus sõidutunne.

 • CO₂-neutraalne tasakaal tootmisel ja sõidukite tarnel
 • Täielik pöördemoment kompromissitu sõidurõõmu tagamiseks kohe algusest peale
 • Küllaldaselt ruumi tänu modulaarsele elektriajamimaatriksile (MEB)

Pistikhübriid: elektri- ja bensiinimootori liit 

Elektriajam või TSI-mootor? Meie uuenduslikud pistikhübriidid pakuvad teile mõlemat. See tähendab, et saate igapäevaelus nautida tõhusa elektromobiilsuse eeliseid, ilma et peaksite loobuma võimsast TSI-bensiinimootorist, kui seda vaja peaks minema. 

Sportlikkus ja tõhusus ühes

Oma elektrimootori ja TSI-mootori kombinatsiooniga toob see maanteele 150 kW (204 hj) (kütusekulu, l / 100 km: 1,4–1,2 (kombineeritud), energiatarve kWh / 100 km: 11,6–11,0 (kombineeritud); CO₂-heide g/km: 31–28 (kombineeritud); tõhususklass: A+). 

Pistikhübriidajam

Topeltajam suurema tõhususe, paindlikkuse ja sõiduulatuse tagamiseks.

 • Kohalike CO₂-heitmeteta liikuvus tänu elektrilisele režiimile koos praktilise elektrilise sõiduulatusega
 • Tõhus pikamaasõit tänu jõudlusele optimeeritud bensiinimootorile
 • Maksimaalne võimsus koos elektrilise võimendusega suure jõudlusega GTE-režiimis

Meie CO₂-neutraalne Volkswagentäiselektrilised ID. mudelid

Vīrieties stāv pie mājas, fonā pie sienas uzlādes ierīce ID. Charger.

Meie täiselektrilise ID. perekonna mudelid on esimesed Volkswagenid, mida mitte ainult ei toodeta, vaid ka tarnitakse teile CO₂-neutraalselt. Tootmisel toetume me energiatõhususele ja rohelise elektrienergia kasutamisele. Heitmeid välditakse igal võimalikul juhul. Samal ajal vähendatakse tootmisetapis lühiajaliselt vältimatuid heitmeid järjepidevalt ning neid tasaarvestatakse sertifitseeritud kliimaprojektide kaudu.

Kuni omaenda projektide realiseerumiseni toetame me teie ID. mudeli neutraalse CO₂-bilansiga tarnimiseks oma partnerite erinevaid projekte.

Ning pärast tarnet? Aitame teil oma sõita oma ID.3-ga pikas perspektiivis madala CO₂-heitega. Seda paindlike rohelise energiaga laadimise pakkumistega, näiteks Ellilt Saksamaal või IONITY kiirlaadimisvõrgus. Lisaks toetab Volkswagen taastuvenergia kasutamise laiendamist Euroopas, parandades sellega veelgi ID. mudelite kliimamõju. Teie jaoks tähendab see täiselektrilist kiirendamist puhta südametunnistusega. Autoga sõitmine pole kunagi varem nii hea tundunud.

Täiselektrilised ID. mudelid – tehke proovisõit kohe

Volkswagen ID.5 pelēkā krāsā un ID.5 GTX sarkanā krāsā stāv uz apskates platformas. Fonā redzamas sienas un zilas debesis ar mākoņiem.

Kas soovite meie ID. mudeleid isiklikult kogeda?

Valige meeldiv ID. mudel ja öelge meile, millal soovite proovisõitu teha. Kohalik edasimüüja viib teid teie Volkswageniga kokku.

Väga mitmekülgsed: meie jõuülekandetehnoloogiad

Liikuvuse tulevik peaks olema heitmevaba. Ning mitte ainult mõnede, vaid kõigi jaoks. Teel selle saavutamiseni vajame mitmekülgseid jõuülekandetehnoloogiaid, mis pakuvad suuremat võimsust väiksema energiatarbe juures. Selliseid, mis on parim võimalik tõestus sellest, et igaüks saab omaenda viisil oma panuse anda.

ID.4 is standing in a forest with a woman and two children.

Täiselektrilise ID.3 elektriline jõuülekandetehnoloogia

Uuenduslik ajamikontseptsioon, mis pakub muljetavaldavat sooritust ja täiesti uut sõidutunnetust.

 • CO2-neutraalne* tasakaal tootmisel ja tarnel
 • Sõltuvalt aku versioonist, elektriline sõiduulatus (WLTP**) kuni 420 km vaid ühe laadimisega
 • Küllaldaselt ruumi tänu modulaarsele elektriajamimaatriksile (MEB)
Woman sitting in front of a VW Tiguan charging at a wallbox.

Pistikhübriidajam

Topeltajam säästlikuks sõidunaudinguks meie eHybrid-mudelitega.

 • Mitmekordne jõud, väiksem energiatarve tänu elektrimootorile ja TSI-mootorile
 • Säästlikumad sõidud tänu režiimile E-MODE, mis pakub igapäevasõitudeks sobivat elektrilist sõiduulatust
 • Kahekordne sõidunauding tänu võimsusele suunatud Boost-funktsiooniga GTE-režiimile
Side or rear view VW Golf eTSI

Kerghübriidajam

Säästlikkuse uus vorm elektrifitseeritud TSI-bensiinimootoriga: eTSI.

 • Säästlikumad teekonnad tänu salvestatud kineetilisele energiale ja vabajooksufunktsioonile
 • Mugavam ja nobedam sõidutunnetus peaaegu igas sõiduolukorras
 • Lõbusam kohaltminek tänu jõulisele elektrilisele abile

Ühine pingutus suurema kliimakaitse nimel

Teel heitmevaba liikuvuseni loeb iga samm. Seetõttu töötame heitmete vähendamise nimel kogu väärtusahelas ning kehtestame uusi standardeid nii inimestele kui ka keskkonnale.

Elli Naturstrom logo

Elli: roheline energia kodus ja teel olles

Jätkusuutlik liikuvus algab pistikupesast. Oma tütarettevõtte Elli kaudu ei paku me kõigest rohelist laadimisjaama ID. omanikele, vaid ka jätkusuutlikku energiat kõigile. Volkswagen Naturstrom®-i puhul on eriline see, et energiat toodetakse 100% taastuvatest energiaallikatest sertifitseeritud hüdroelektrijaamades ning CO2-neutraalse* tasakaaluga rohelist elektrienergiat tarnitakse igasse majapidamisse.

Cars and trucks drive over a bridge

Meie tarneahela optimeerimine

Samuti tahame rohelise elektrienergia ja ringlussevõetud materjalide kasutamist edendada ka tarneahela alguses – vaadates komponentide, tarnijate ja alltarnijate suurt hulka, on see väga keerukas ülesanne, millele pühendame kogu oma energia. Näiteks oleme sätestanud, et meie tarnijad peavad akuelementide valmistamisel kasutama rohelist elektrienergiat.
Vältimatute heitmete kompenseerimisel kohese meetmena ning sammuna teel heitmevaba tuleviku suunas näeme CO2-heite tasakaalustamist sertifitseeritud kliimaprojektide kaudu.

Elli Naturstrom from hydropower

Roheline elektrienergia meie tehastele

Ka sõidukite tootmine tarbib energiat. Töötame oma tehaste CO2-heite täiendava vähendamise nimel kogu maailmas. Meie eesmärk on vähendada tehaste CO2-heidet 2025. aastaks poole võrra (võrreldes 2010. aastaga). Selle saavutame näiteks energiasäästlikes kohtades rohelise elektrienergia veelgi suurema kasutuselevõtuga. See võimaldab liikuda meil veelgi lähemale oma eesmärgile olla CO2-neutraalse* tasakaaluga ettevõte.