Takata turvapatjade tagasikutsumiskampaania

Ülemaailmsed tagasikutsumiskampaaniad, mille põhjuseks on defektsetest Takata turvapatjadest tulenev surmava vigastuse oht, puudutavad ka Volkswageni mudeleid.
Siit leiate lisateavet ning saate kontrollida, kas juhtum puudutab ka teie sõidukit.

Ülemaailmsed tagasikutsumiskampaaniad, mille põhjuseks on defektsetest Takata turvapatjadest tulenev surmava vigastuse oht, puudutavad ka Volkswageni mudeleid.
Siit leiate lisateavet ning saate kontrollida, kas juhtum puudutab ka teie sõidukit.

Defektsetest turvapatjadest tulenev surmava vigastuse oht

Ettevõte Takata on juba mitu aastat tarninud autotööstusele defektsete gaasigeneraatoritega turvapatju, mis võivad vananedes teatavate kliimamõjude (kuumus ja niiskus) tõttu muutuda ning kujutada õnnetuse korral ohtu teile ja teie kaassõitjatele.

Lisaks mitmetele teistele tootjatele puudutavad Takata turvapatjade ülemaailmsed tagasikutsumiskampaaniad ka Volkswageni mudeleid.

Defektne turvapadi kujutab seega õnnetuse korral tõsist ohtu nii teile kui ka teie kaassõitjatele. Siit leiate lisateavet ning saate kontrollida, kas juhtum puudutab ka teie sõidukit.

Kas juhtum puudutab teie sõidukit?

Neid turvapatju paigaldati teie riigi Volkswageni sõidukitele aastatel 2005–2018. Palun sisestage allolevasse VIN-koodi kontrolli lahtrisse oma sõiduki identifitseerimisnumber (VIN-kood) ja kontrollige, kas juhtum puudutab teie sõidukit. Tehke seda kontrolli aeg-ajalt uuesti, sest sõidukiloendeid uuendatakse regulaarselt.

Sisestage oma VIN-kood, et kontrollida, kas juhtum puudutab teie sõidukit.

Tähelepanu! Põhinedes meie analüüsil, milliseid sõidukeid juhtum puudutab, uuendatakse sõidukite loetelu edaspidi regulaarselt. Seega tehke seda kontrolli aeg-ajalt uuesti, et näha, kas juhtum puudutab teie sõidukit.

Kui teil ei ole oma VIN-koodi käepärast, kuid omate eelnimetatud ajavahemikust pärit mudelit, võtke selgituste saamiseks viivitamatult ühendust oma Volkswageni teeninduspartneriga.

Mis on VIN-kood ja kust ma selle leian?

VIN-kood (sõiduki valmistajatehase tähis) on rahvusvaheliste standardite järgi loodud sõiduki unikaalne tunnus. 17-kohaline kood on märgitud teie sõiduki dokumentides ja tuuleklaasi allservas.

Vajate abi oma VIN-koodi leidmisel? Teie kohalikud edasimüüjad aitavad hea meelega välja selgitada, kas juhtum puudutab ka teid.

Visualisierung der Stelle an der Windschutzscheibe, an der sich die FIN an einem Fahrzeug befindet
Tuuleklaasi allservas
Visualisierung der Volkswagen FIN in der Zulassungsbescheinigung Teil 1
Sõidukidokumentides

Milline on ohutase?

Kui teie turvapadi õnnetuse ajal rakendub, võib gaasigeneraatori süütamisel tekkiva rõhu tase olla liiga kõrge. See võib paisata metallitükke läbi sõiduki salongi. Need võivad tekitada raskeid ja halvimal juhul ka surmavaid vigastusi.

Mida pean mina ette võtma?

Kui juhtum teie sõidukit puudutab, võtke palun viivitamatult ühendust Volkswageni teeninduspartneriga, et asjakohased komponendid saaks viivitamatult asendada. Tööks kulub umbes tund aega ja see on teile tasuta.

Teie ohutus on meile oluline, mistõttu palume teil oma sõidukit viivitamatult kontrollida ja lasta selle vajadusel parandada.