An ID.5 is connected to a wallbox

Uute sõidukite tarneajad

Isegi kui see võib praegu veidi kauem aega võtta, toimetame sõidukid siiski kätte. 

Isegi kui see võib praegu veidi kauem aega võtta, toimetame sõidukid siiski kätte. 

Pikemate tarneaegade põhjuseid on palju. Elektriautode puhul on praegu põhjusteks:

  • suurenenud nõudlus
  • pooljuhtide piiratud kättesaadavus ja
  • pingeline ülemaailmne tarneolukord

Kiirsaatmisega veebiostlemise tõttu oleme oma tellimuste puhul ära harjunud äärmiselt kiire tarnega. Seevastu autode puhul on kolme kuni kuue kuu pikkune tarneaeg täiesti tavapärane. Kuid eriti just elektri- ja hübriidautod on praegu väga populaarsed. Lisaks mõjutavad autotööstust viivitused kogu maailma tarneahelates. See on katsumus, millega peaaegu kõik tootjad praegu silmitsi seisavad ning mis lühiajaliselt suurendab ka teist tüüpi mootoriga uute sõidukite ooteaega.

An ID.5 in an open garage

Suure nõudluse tagajärjed

Alates 2021. aastast on Volkswageni elektriautode müük eelneva aastaga võrreldes enam kui kahekordistunud. Osaliselt on see tingitud meie täiselektrilise ID. sõidukiperekonna edust, aga ka valitsuse toetustest, mis muudavad elektriautole ülemineku praegu eriti atraktiivseks. Seetõttu teeme kõik endast oleneva, et tarnida tellitud elektriautod võimalikult kiiresti. Siiski võib nõudlus aeg-ajalt meie võimekust ületada. 

An ID.4 in the production

Ülemaailmne tarneolukord

Praegune olukord Ukrainas halvendab ülemaailmset pingelist tarneolukorda veelgi. Vaatamata ülemaailmsele varude nappusele ja tarneahelate viivitustele teeme kõik endast oleneva, et rahuldada nõudlust parimal võimalikul viisil. Seda seetõttu, et elektromobiilsus kui alternatiivne liikumisviis on praegu muutumas aina olulisemaks.

VW ID.5 Interior

Pooljuhtide kriisi mõju

Autotööstuse osi mõjutab ka pooljuhtide kriis. Seda seetõttu, et tänapäeva autodes kasutatakse suurema tõrkekindlusega erikiipe, mida ei saa lihtsalt alternatiiviga asendada. Piiratud saadavus võib lükata mõjutatud mudelite tootmist edasi ja seega ooteaegu pikendada. Prognoosime olukorra olulist leevenemist 2023. aasta jooksul.

Küsimused ja vastused

Olete pikkadest tarneaegadest väsinud? Valige laoauto

Praegu võib esineda viivitusi kõigi mootoritüüpidega mudelite tarnimisel. Seetõttu soovitame teile meie laia valikut uusi sõidukeid, mis on kohe või kiiresti saadaval.