The ID. Buzz Cargo is parked at a charging station.
Elektromobiilsus

Meie eesmärk on saavutada liikuvus, mis ei oleks ainult elektrifitseeritud, vaid ka jätkusuutlik

Ühiste kliimaeesmärkide saavutamiseks peame vähendama CO₂-heitmeid ka transpordisektoris. Oleme võtnud kasutusele holistilise lähenemisviisi: meie soov on muuta liikuvust keskkonnasõbralikumaks ja tõhusamaks – ning teha seda jätkusuutlikult. Uus ID. Buzz Cargo on selle tervikliku strateegia hea näide. Alates uuenduslikest elektrisõidukitest kuni nutikate laadimislahenduste ja jätkusuutliku ringlussevõtuni: meie soov on pakkuda oma klientidele usaldusväärset ühe kontaktpunktiga teenust, et teha üleminek kliimateadlikule elektromobiilsusele atraktiivsemaks.

Charging the ID. Buzz Cargo at a charging station.

Läbiv põhimõte: holistiline lähenemisviis modernsele elektromobiilsusele

Kliimamuutused põhjustavad keskkonnale, loodusele ja ühiskonnale tohutuid probleeme. Seepärast oleme pühendunud Pariisi kliimakokkuleppele ja seadnud endale ambitsioonikad eesmärgid. Me tahame saada 2050. aastaks süsinikuneutraalseks ettevõtteks ning võtame vastutuse kogu oma sõidukite väärtusahela eest. Lõppude lõpuks saame oma eesmärke saavutada ainult tervikliku ja jätkusuutliku tegevuse kaudu. Osana meie holistilisest lähenemisviisist elektromobiilsusele tagame seega suurimas võimalikus ulatuses, et kõik protsessi osad toimuvad süsinikuneutraalsusest lähtudes – alates tooraine kaevandamisest ja tarneahelast kuni tootmise ja kasutamise ning viimaks ringlussevõtuni. Näiteks uus ID. Buzz Cargo on esimene kaubik Volkswageni tarbesõidukite valikus, mis on täiesti algusest peale elektrisõidukiks loodud – alates esimesest visandist kuni lõppviimistluseni. Seega ei ole ainult ID. Buzz Cargo tarne teieni süsinikuneutraalne1, vaid saate sellega ka kohaliku süsinikuheitmeta liigelda. Ametiautode kasutamisel on mugav võimalus kodus laadimiseks ID. Charger Pro2 laadimisjaam. Lisaks – kui laadida ID. Buzz Cargot rohelise elektriga, näiteks Volkswagen Naturstrom®2-i või teie ettevõtte valdustes päikeseenergiasüsteemiga toodetud elektriga, on see kliimateadlik viis teele asumiseks. See uus elektrikaubik muudab meie ettevõtet ja meie liikuvust jätkusuutlikul viisil.

 • The VW Wallbox.

  Nutikas laadimine kodus isikliku laadimisjaamaga

  Elektromobiilsusel on üks suur eelis, mis muudab igapäevaelu palju lihtsamaks: elektrisõidukeid, nagu uus ID. Buzz Cargo, saab väga hõlpsasti laadida ka kodus. Kodus laadimise teenuse Home Charging Service abil saate sõidukipargi haldurina hõlpsasti oma juhtidele nende koduses laadimisjaamas ettevõtte eesmärkidel tehtud laadimiskulud hüvitada. Teil läheb vaja vaid Charge&Fueli kaarti ning ID. Charger Pro seadet: see on nutikas ja võimas laadimisjaam, mida saab tänu MID-sertifikaadiga elektriarvestile kasutada ka firmaautode puhul arveldamiseks. Lisaks – kui toiteallikaks on süsinikuneutraalne roheline elekter, näiteks Volkswagen Naturstrom®-ilt, siis on teie juhtidele süsinikuneutraalselt tarnitud ID. Buzz Cargo ka eriti keskkonnasõbralik viis teele asumiseks.

 • The VW ID. Buzz Cargo at a charging point.

  Mobiilselt läbi Euroopa: mugav laadimine liikvel olles

  ID. Buzz Cargoga on tarbetransport paindlikum kui eales varem. Seda seetõttu, et elektrikaubikut on võimalik laadida igas peatumiskohas: näiteks kiirteel asuvas avalikus laadimispunktis, supermarketis või ehituspoes, parklas või kliendi kodutänaval. Tavapärase (vahelduvvooluga) laadimise puhul on maksimaalne laadimisvõimsus 11 kW. Kiirlaadimisel (alalisvooluga) – näiteks kiirteeäärses laadimisjaamas – võib aku 5%-lt 80%-ni laadimiseks kuluda vaid umbes 30 minutit, kui jaamas on saadaval ID. Buzz Cargo maksimaalne laadimisvõimsus 170 kW. Laadimisprotsessi muudab veelgi lihtsamaks see, et tänu Plug & Charge’i tehnoloogiale peate edaspidi ühendama ainult laadimiskaabli ning laadimine algabki. Selle tehnoloogiaga tuleb teie laadimisandmed vaid ühe korra sõidukisse salvestada. Edaspidi tuvastab laadimisjaam automaatselt teie isiku, muutes protsessi palju mugavamaks. See tehnoloogia võetakse kasutusele järk-järgult ISO-sertifitseeritud standardi alusel, mis tähendab, et üha rohkem Plug & Charge’i tehnoloogiaga jaamu muutub peagi kättesaadavaks. Asukohtades, kus Plug & Charge ei ole veel saadaval, saate mugavalt kasutada oma Charge&Fueli kaarti, et pääseda ligi enam kui 310 000 laadimispunktile kogu Euroopas ning ka Euroopa suurimale kiirlaadimisvõrgustikule IONITY. Vabad laadimispunktid leiate lihtsalt ja mugavalt Charge&Fueli rakenduse abil.

 • The ID. Buzz Cargo parked at an industrial site.

  Laadimine tööl: individuaalsed lahendused, kohandatud teie liikuvuse järgi

  Kliimasõbralik, uuenduslik ja praktiline: uus ID. Buzz Cargo hõlbustab üleminekut modernsele elektrilisele tarbetranspordile. See tõstatab ka küsimuse: milliseid laadimislahendusi on ettevõtte valdustesse vaja? Sobiva laadimisjaamaga, nagu lisavarustusse kuuluv ID. Charger Pro, saate oma ID. Buzz Cargot hõlpsasti tööl või üleöö laadida. Nutikas ja võimas ID. Charger Pro pakub professionaalseid digitaalseid juurdepääsu- ja arveldussüsteeme, muuhulgas tänu MID-sertifikaadiga elektriarvestile. Kui teil on vajadus oma sõiduki kiirema laadimise järele, vahest seetõttu, et ID. Buzz Cargot kasutatakse päev läbi kullerteenuse osutamiseks, peate võib-olla kaaluma võimsama alalisvooluga laadimisjaama soetamist. Kas soovite laadida mitut elektrisõidukit ühes kohas – ja pakkuda laadimisvõimalust ka külastajatele? Siis on kasu koormuse reguleerimise seadmete paigaldamisest. Suurte sõidukiparkide puhul tagab nutitehnoloogia saadaoleva laadimisvõimsuse optimaalse jaotuse kõigi laaditavate elektrisõidukite vahel. See väldib suuri investeerimiskulusid võrguühenduse laiendamiseks ja hoiab ära tippkoormused, mis tooks kaasa iga-aastaselt makstava teenuse hinna tõusu. Lisaks on teie ettevõtte hoone katus ideaalne koht päikeseenergiasüsteemi paigaldamiseks, millega varustada teie ettevõtte laadimispunkte elektriga. Nii ei oleks teie uue ID. Buzz Cargo kasutamine mitte ainult eriti kliimasõbralik, vaid aitaks jätkusuutlikult kaasa ka üldvõrgu koormuse vähendamisele ja muudaks teid elektrihinna suundumustest vähem sõltuvaks.

Akud ja ringlussevõtt: usaldusväärsed, kauakestvad, jätkusuutlikud

Pikemad ülevaatusvälbad, vähem töökojakülastusi ja madalamad hoolduskulud: sisepõlemismootoritega võrreldes vajavad elektrimootorid väga vähe hooldamist, sest puuduvad kuluma kippuvad osad, nagu hammasrihm, ja ka õlivahetus pole vajalik. Kuna modernsed elektrisõidukid, nagu uus ID. Buzz Cargo, on loodud töötama pikka aega, küsivad paljud potentsiaalsed kliendid sageli, kui kaua laetav aku kestab. Uue ID. Buzz Cargo puhul võite loota kõrgele kvaliteedile. Sõiduki liitiumioon-kõrgepingeaku puhul garanteerime aku kasutatavaks netoenergiamahtuvuseks vähemalt 70% kaheksa aasta jooksul või kuni 160 000 km läbimiseni. Aku avaldab muljet oma suure energia ja võimsustihedusega. Samuti on see kõrge tsüklistabiilsuse ja madala isetühjenemisega ning on hooldusvaba.

 

Siiski mõjutavad akude tööiga erinevad tegurid, nagu laadimisprotsesside arv ja tüüp (vahelduv-/alalisvooluga), laadimispiiride järgimine ja ümbritseva õhu temperatuur. Aja jooksul toob see paratamatult kaasa sõiduulatuse vähenemise. See aga ei tähenda, et vanad akud tuleks ära visata. Vastupidi, teil on võimalus anda märkimisväärne panuse meie holistilise strateegia veelgi jätkusuutlikumaks muutmisse – näiteks seadmetele „teise elu“ ehk uute rakendusalade andmise teel. Akude puhul tähendab see sõidukitest eemaldamise järel näiteks energiasalvestusseadmetena kasutamist. Samal ajal on meie eesmärk võtta taaskasutamise käigus ringlusse suur osa toorainest. Näiteks saab kuni 97% akude toormaterjalidest, nagu nikkel, vask ja liitium, juba praegu meie Salzgitteri katsetehases ringlusse võtta.

Kas olete valmis elektrilise mobiilsuse jaoks?

ID rakenduse ekraan

Meie uue rakendusega Volkswagen EV Check saate analüüsida oma sõidukäitumist ning saada teada, kas olete valmis elektrilise mobiilsuse jaoks ja milline Volkswageni elektrisõiduk teile kõige paremini sobib.
Teie isiklik profiil näitab teile, kuidas oleks nt sõita uue ID.3-ga, kui kaugele sellega jõuate, palju see maksab, kus asub lähim laadimisjaam ja kui kaua kestab laadimine.

ID. 3 saate rakenduse abil avastada ka liitreaalsusega. Kõlab kui ulme. On aga juba täna reaalsus. Lihtsalt proovige seda.

App Store’i avamineAva väline link

Play Store’i avamine Ava väline link

 

 

Järgmised sammud

Olge kindel, et olete teinud õige valiku

Uus! 5-aastane garantii

Me soovime, et teie rahulolu oma uue või kasutatud Volkswageni ostu järel kestaks võimalikult kaua.

Seetõttu antakse teie autole1 laiaulatuslik tehasegarantii, mis kaitseb teid ootamatute kulude ja remondi eest, vähemalt 5 aastat või kuni 100 000 km.2

2 Volkswagen tarbeautod: Caddy (kõik versioonid), Transporter (kõik versioonid), Crafter (kõik versioonid), Amarok (kõik versioonid), ID.Buzz (kõik versioonid)
2 Alates müügikuupäevast 08.07.2019 ja mudeliaastast 2020, VIN-koodi 10. sümbol „L“.

Aitame teil oma sõitu jätkata.​ Autoabi

Te ei pea muretsema, kui rehv puruneb, kütus saab otsa või aku on tühi. Volkswageni mobiilsusgarantii ei jäta teid teele.

Me tuleme teile appi. Väikesed parandustööd teeme kohapeal, kuid kui rike on tõsisem, viime teie sõiduki tasuta lähimasse Volkswageni teenindusse ning teeme kõik, et saaksite oma teekonda jätkata.

Euroopa uute autode hindamisprogramm Euro NCAP on andnud sellele mudelile maksimaalse, viietärnise turvalisushinde. Ja seda õigustatult.

Teie turvalisus teel on meie jaoks kõige tähtsam. Volkswageni autodel on palju uuenduslikke ohutustehnoloogiaid, mis hoolitsevad nii teie, teie reisijate kui ka teiste teekasutajate turvalisuse eest.