Võimekas, tõhus, jätkusuutlik: ID.3 pidurisüsteem

ID.3-ga saate kogeda muretut sõidunaudingut peaaegu igal teekonnal. Seda võimaldab sõiduki pidurisüsteem, mille modernsed integreeritud trummelpidurid asuvad tagasillal. Lugege siit selle eeliste kohta.

ID.3 joonis, pidurikomponendid on esile tõstetud.

ID.3 on valmistatud modulaarse elektriajamimaatriksi (MEB) põhjal. Uuenduslik sõidukiplatvorm on loodud spetsiaalselt elektrisõidukitele ning see tagab elektrotehnika pakutavate võimaluste eriti tõhusa kasutamise. Näide sellest on pidurisüsteem, kuna erinevalt tavapärasest sisepõlemismootoriga sõidukist ei kasuta ID.3 esi- ja tagapidureid ainult aeglustamiseks, vaid ka enamaks: rekuperatsiooniks.

ID.3 pidurisüsteem
ID.3 pidurisüsteem 

Energiatagastus kaitseb pidureid

Rekuperatsioon muundab kineetilise energia pidurdamisel elektrienergiaks. See toob kaasa oluliselt suurema sõiduulatuse – ning kuna suuremat osa pidurdusenergiast ei kanta üle pidurdusseadmetele, väheneb ka nende kulumine.

Pidurdusenergia rekuperatsioon võimaldab tagasillal kasutada äärmiselt modernseid trummelpidureid. Samas on ID.3 esisillal traditsioonilised ketaspidurid.

Energiatagastus rekuperatsiooni kaudu
Energiatagastus rekuperatsiooni kaudu

Otstarve kujundab vormi: trummelpidur

Trummelpiduri nimi tuleneb selle suletud silindrilisest vormist, mis kaitseb piduri komponente väga hästi külma, märja ja rooste eest. Samuti puudub piduril jääkpidurdusmoment, mis vähendab selle energiakulu. Ent pidur annab panuse ka keskkonnakaitsesse, kuna piduritolm ei pääse suletud süsteemist välja, vähendades seeläbi tahkete osakeste saastet. 

28 × 52 cm trummelpidur (11 tolli) koos kerge piduritrumliga
28 × 52 cm trummelpidur (11 tolli) koos kerge piduritrumliga

Kolm osa, palju eeliseid

Oma energiasäästlikkuse ja jätkusuutlikkusega aitab ID.3 pidurisüsteem pikendada ülevaatusvälpa kuni kahe aastani. Ent mis kõige tähtsam: selle uuenduslik konstruktsioon võimaldab õrna pidurdamist ilma tugeva viivituseta ning tagab oma kolme komponendi abil oluliselt parema tõhususe ja mobiilsuse.