Laadimine ja sõiduulatus

Kuidas maksta saab?

Elektriauto annab teile maksete sooritamiseks mitu lihtsat ja mugavat võimalust: rakendus, makse- või krediitkaart. Peagi säilitatakse autentimisandmed teie autos. Peate selle vaid laadimisjaamaga ühendama. Makse tehakse automaatselt. Siin ka parim osa: olemas on avalikud laadimisjaamad, näiteks supermarketite parklates. Mõnikord saate isegi tasuta laadida. 

Pistikupesa ja Wallbox

Kui laete oma elektriautot kodus pistikupesas või kodulaadijas, maksate aku laadimise eest järgmise elektriarvega. Enam lihtsamaks minna ei saa.

Wallbox

Avalikud laadimispunktid

Ka tasulistes avalikes laadimispostides linnas või maantee ääres on maksmine väga lihtne: elektriauto juhina saate otsustada pakkuja kasuks, kes teie laadimisvoolu arveid õiendab. Need niinimetatud mobiilsed teenusepakkujad (MSP, Mobility Service Provider) võimaldavad arveldustariifi, mis on kohandatud teie vajadustele – nagu mobiilsidetariifide korral. Ka siin saate kohandada eraldi valikuid oma individuaalsele vajadusele ja tarbele. Kui teie MSP ei ühenda mingil hetkel laadimispostiga, saate sellest hoolimata kasutada niinimetatud Ad-hoc-laadimist ning arveldada otse laadimispunkti operaatoriga (CPO) näiteks krediitkaardiga. 

 

Charging station

Makseviisid

Authentification

Selleks, et saaks esitada arveid laetud voolu eest, peab laadimispost loomulikult teadma, kes te olete. Te saate ennast olenevalt pakkujast registreerida laadimiskaardiga või rakenduse abil (NFC-side või QR-kood). Valige lihtsalt, mis teile paremini sobib. Arveldatakse teie poolt salvestatud maksemeetodiga (näiteks otsedeebet, PayPal või krediitkaart). Või saate kasutada Ad-hoc-laadimist ning tasute otse CPO juures krediitkaardiga.

Ühenda ja laadi

Plug & Charge

Laadimise veelgi hõlpsamaks muutmiseks tuleb tulevikus vaid laadimiskaabel pistikupessa ühendada ja juba alustatakse laadimist. Selle tehnoloogia korral, mida nimetatakse ka Plug & Charge, salvestatakse autentimisandmed ühe korra autosse. Seejärel tuvastab laadimisjaam automaatselt, kes te olete. Täiesti praktiline. 

Tasuta laadimine

Lisaks tasulistele laadimispostidele on muu hulgas olemas ka palju avalikke laadimisjaamasid, kus on võimalik tasuta laadida. Näiteks suurte kaubanduskeskuste ja sisustuspoodide parklates. Nii teeb ostlemine topeltrõõmu.

Free Charging