ID.3

Kevadel esitlusele tulevat Volkswagen ID.3 saab tänasest juba ette tellida

Kevadel esitlusele tulevat Volkswagen ID.3 saab tänasest juba ette tellida

  • Uus ID.3 viib kvaliteedi ja kujustuse uuele tasemele. Volkswagen võttis kuulda klientide tagasisidet ja rakendas paljusid klientide soovitusi.
  • Fookuses on jätkusuutlikkus: süsinikuneutraalsus, sõiduki sisekujunduses pole kasutatud loomset päritolu materjale.
  • Volkswagen laiendab suurt müügiedu näidanud auto tootmist: alates 2023. aastast alustab Volkswagen ID.3 tootmist lisaks tehastele Zwickaus ja Dresdenis ka Wolfsburgi tehases.

Volkswagen toob uue ID.3 avalikkuse ette 2023. aasta kevadel. Teise põlvkonna ID.3 elektriautos näeb Volkswagen ID.-perekonna mudelite eduloo järgmist peatükki. Tänaseks on klientideni kogu maailmas jõudnud enam kui pool miljonit ID.-mudelit. Autod on ehitatud elektriautodele mõeldud platvormile MEB. Praegu toodab Volkswagen ID.3 Saksamaal Zwickau ja Dresdeni tehastes. Järgmisel aastal laiendatakse tootmist ja ID.3 hakatakse kokku panema ka Volkswageni peamises tehases Wolfsburgis, põhjuseks klientide suur nõudlus täiselektrilise kompaktsõiduki järele.

Tänasest algas uue Volkswagen ID.3-e varajane eelmüük. Mudeli hind algab Eestis 45 205 eurost. Need, kes tellivad ID.3-e kohe eelmüügi alguses, saavad sõiduki kätte alates 2023. aasta neljandast kvartalist.

„Uus Volkswagen ID.3 näitab meie pühendumust kvaliteedile, disainile ja jätkusuutlikkusele. Auto kujustus on küpsem ja interjööri sisustusmaterjalid on varasemast paremad,“ ütleb Imelda Labbé, Volkswageni juhatuse liige müügi, turunduse ja müügijärgse teeninduse valdkonnas. Mudeli täiustamiseks ja baasvarustuse laiendamiseks võttis arendustiim arvesse laias valikus soovitusi, mis tulid klientidelt. „Klientide vajadused on alati meile esmatähtsad ja meie tähelepanu keskmes. Seetõttu kuulame hoolikalt ja pühendume täielikult, et meie tootevalik vastaks klientide nõudmistele,“ lisas Labbé.

Uus Volkswagen ID.3 on varustatud kõige värskema põlvkonna tarkvaraga, mis parandab süsteemi toimimist ja suudab vastu võtta üle õhu saabuvaid tarkvarauuendusi. Baasvarustus on samuti paranenud: nüüd on igas ID.3 autos 12tollise diagonaaliga puuteekraan (30,5 cm), pagasiruumis eemaldatav põrand ja keskkonsoolis kaks topsihoidjat.

Uue Volkswagen ID.3 laadimise teevad veel lihtsamaks ja mugavamaks Plug & Charge ning nutikas Electric Vehicle Route Planner. ID.3 pardal on uusima põlvkonna juhiabid, mille seast väärib eraldi välja toomist lisavarustuses Travel Assist koos parvandmete kasutamisega ning Park Assist Plus koos mälufunktsooniga.

Volkswagen pakub kogu mudelirivi ulatuses tipptasemel tehnoloogiaid ja uuendusi, heaks näiteks on ID.3. Uute mugavus- ja juhiabisüsteemidega oleme astunud sammu edasi isejuhtivuse poole, näiteks võib tuua parvandmeid kasutava Travel Assisti juhtimisabisüsteemi,“, seletab Kai Grünitz, Volkswageni brändi juhatuse liige, kes vastutab arendustöö eest.