ID.3

Volkswagen osaleb Eesti esimesel eCar Expol

Volkswagen osaleb Eesti esimesel eCar Expol

Lisaks elektriautode ja nende lisavarustuse tutvustusle on eCar Expo raames võimalus kuulata Volkswageni e-mobiliy juhi Matiss Zemitis esitlust, mis tõstatab küsimuse, kui jätkusuutlik ja praktiline elektriauto siis on? 

E-Car EXPO-l on huvilistel võimalik proovida kõiki Volkswageni praeguseid ID.-perekonna täiselektrilisi mudeleid: ID.3, ID.4, ID.5 ning ID. Buzz.

Volkswageni täiselektrilised mudelid pakuvad tipptehnoloogiat ja suurt sõiduulatust

Keskkonnasõbralike elektriautode populaarsus kasvab päev-päevalt, mida soodustavad nii

riigipoolsed toetused autode ostul kui kiire tempos laienev laadimisvõrk. Tehnoloogia arenguga ja uute mudelite turule tulekuga pikeneb ka elektriautode sõiduulatus. Volkswageni ID.-perekonna mudelid pakuvad ühe laadimisega sõiduulatuseks kuni 562 km. Arvestades, et keskmiselt sõidetakse autoga päevas umbes 50 kilomeetrit, võib ühest laadimisest piisata sisuliselt kaheks töönädalaks.

Elektriautode akudele laieneb ka pikem garantii. Kõigil Volkswageni elektrisõidukite akudel on 8-aastane või 160 000 km garantii, kuid isegi pärast 8-aastast elektrisõiduki kasutamist on elektriautol alles vähemalt 70% esialgsest aku võimsusest.

Volkswageni uus disainistrateegia põhineb kolmel põhimõttel: stabiilne, sümpaatne ja põnev. See tähendab, et VW on kaasaegne, mitte moekas. Ajatu, mitte igav. Sümpaatne, mitte vallatu.

Volkswagenil on autotööstuses kõige laiem elektrisõidukite portfell arvestades kõiki segmente:

alates algtaseme e-autost, mille hind jääb alla 25 000 euro (ID.2all, mis jõuab müügile 2025. aastal) kuni uue lipulaeva ID.7-ni. Kavas on turule tuua ka elektriauto, mille hind jääks alla 20 000 euro ja mille arendustööd alles käivad.

Kõik Volkswageni elektriautod põhinevad spetsiaalselt Volkswageni jaoks välja arendatud

modulaarsel elektrilisel platvormil (MEB). See võimaldab saavutada minimaalsete kuludega

maksimaalsed sõiduulatused.

Tule, proovi ja veendu ise!