2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51

Mootoriõli.

Õli – see pole lihtsalt õli: Volkswageni mootoriõli tagab mootori parima töö.

Õige õli on justkui vedel osa mootorist, mis täiendab ideaalselt teie auto mootorit. Õige õli kaitseb mootorit ja võimaldab sellel maksimaalse võimsuse saavutada. Lugege siit, kuidas leida sobiv mootoriõli, millised on mootoriõlide klassid ning mida tähendavad lühendid.

image

Volkswageni kõrgefektiivne mootoriõli Longlife III

Pikendab õlivahetuse intervalli: välja töötatud just teie auto mootorile mõeldes.
 • Säästab kütust.
  Väiksem hõõrdumine tähendab suuremat efektiivsust.

 • Pikendab mootori eluiga.
  Vähendab hõõrdumist miinimumini.

 • Pikendab õlivahetuse intervalli.
  Teeb seda tänu pikaajalisele stabiilsusele ning väikesele tuhasisaldusele. See kehtib ka tahmafiltriga diiselmootoritele.
image

Castrol EDGE Professional LongLife III.

Vastupanuvõime. Et tagada maksimaalne efektiivsus.
 • Kahekordse tugevusega õlikiht.
  Õlikiht ei katke isegi äärmuslikes töötingimustes.

 • 15% väiksem hõõrdumine.
  Et saavutada suurem vastupanuvõime ning vähendada kulumist ja hõõrdumist. 

 • Pikendab vastupanuvõimet 140 tunni võrra.
  Teeb seda tänu lisatud titaaniumile.
image

Koostöös välja arendatud.

Castrol ja Volkswagen on teinud koostööd juba üle 15 aasta, et töötada välja just teie autole sobilik määrdeaine. Castrol on toeks ka võidusõiduraja ääres. Castrol ergutab Volkswageni motospordimeeskonda, kui see võistleb autoralli maailmameistri tiitli nimel. Meeskond suudab tipptulemuse saavutada üksnes siis, kui kõik meeskonnaliikmed tegutsevad omavahel täiuslikus kooskõlas. Sama kehtib ka määrdeainete kohta. Seetõttu ongi Castrol välja töötanud spetsiaalsed profitooted Volkswageni mootoritele. Neid profitooteid on katsetatud võidusõidurajal kõige karmimates tingimustes.

image

Volkswagen soovitab.

Mootoriõli on teie auto mootori töö jaoks ülioluline, kuid see aitab ka mootori jõudlust parandada ja kütust säästa. Castrol Professionali määrdeained on välja töötatud koostöös meie tehnikutega. Seetõttu vastavad tooted täpselt Volkswageni mootorite tehnilistele nõudmistele.

image

Jõudu annab Titanium FST™.

Volkswagen toodab nüüd mootoreid, mis on kompaktsemad, ökonoomsemad ja võimsamad kui kunagi varem. Selle tulemusel on rõhk mootori sees peaaegu kahekordistunud. See asjaolu muudab määrdeaine ülesande eriti keeruliseks: mootori metallosasid eraldabki üksteisest vaid mootoriõli. Castrol EDGE Professional on Castroli vastupidavaim õli. TITANIUM ESTTM-i lisamine on õlikihi tugevust kahekordistanud – see takistab õlikihi katkemist ja vähendab märkimisväärselt metallosade vahelist hõõrdumist.

Seetõttu vastab Castrol EDGE Professional täpselt nüüdisaegsete Volkswageni mootorite tehnilistele nõudmistele. Õli Castrol EDGE Professional, millesse on lisatud TITANIUM ESTTM-i tugevus: et tagada mootori maksimaalne effektiivsus. Ostke oma Volkswageni edasimüüja käest.

image

Tõestatult CO2-neutraalne.

Kui valite õige mootoriõli, aitab see vähendada sõidu ajal tekkivaid CO2-heitme koguseid. Nüüd kõrvaldab Castrol mootoriõliheitmed ise. Castrol on Professionali loomisega välja töötanud maailma esimese tõestatult CO2-neutraalse mootoriõli. Iga viimane kui liiter on rahvusvaheliste standardite järgi CO2-neutraalne. Selleks vähendab Castrol kogu õli kasutusea vältel toodetud CO2 kogust. Järelejäänud heitmekoguste kõrvaldamiseks investeerib Castrol hoolikalt valitud projektidesse, nt prügilatest biogaasi kogumisse Türgis ja puhta energia tootmisesse Hiinas.

Rohkem teavet nende projektide kohta leiate BP Target Neutrali lehelt.

image

Kas vahetada mootoriõli?

Kas käes on õlivahetuse aeg? Hooldusintervalli näidik annab teile märku, kui on aeg õli vahetada.

image

Miks peab mootoriõli vahetama?

Iga sõidu ajal peab mootoriõli vastu pidama tohutule survele, takistustele ja äärmuslikele temperatuuridele. See neutraliseerib osakesi, happeid ja vett. Isegi parim mootoriõli kulub aja jooksul. Jäägid hakkavad kogunema.

image

Kas mootoriõli vahetusega samal ajal tuleks vahetada ka õlifilter?

Õlifilter kogub põlemisjääke ja mustust, mida õli mootorist imab. Õlifilter ummistub aja jooksul. Seetõttu tuleb seda mootoriõliga sama ajal vahetada. Nii pikendate oma mootori eluiga.

image

Õige õli.

Ainult õige mootoriõli tagab teie Volkswagenil mootori parima töötamise.

Õlilühendite tõlgendamine.

Et lühend SAE 5W-30 ei tunduks tuumafüüsikana. Kas teate, kus asub pakendil teave õli voolavuse kohta külmadel temperatuuridel? Ja miks peaksid need arvud olema madalal temperatuuril võimalikult väikesed? Nüüd on aeg teada saada.

image

Täiuslik õli?

Mootoriõli, mis sobib täiuslikult teie Volkswageniga.

image

Tuli põleb: mootori õlitase on liiga madal.
Lülitage mootor välja ja kontrollige õlitaset.

Tuli vilgub: mootori õlitaseme andur on vigane.
Külastage Volkswageni partnerit ja laske tal mootoriõli õlitaseme andurit kontrollida.

image

Lülitage mootor kohe välja ja mõõtke õlitaset.

Kas tuled vilguvad endiselt?
Kahjustuste vältimiseks lülitage mootor kohe välja ja otsige abi oma Volkswageni partneri juurest.

 

Mootori elujõud.

Mitu tuhat pööret minutis, rõhk suurem kui 10 tonni cm² kohta ja temperatuur kuni 2000 °C. Mootor sooritab uskumatuid kangelastegusid ja õige mootoriõli toetab teda igal sammul.

image

Hoidke üks liiter õli käepärast.

Ideaalne pikematele reisidele kaasa võtta: Volkswageni üheliitrine õli. Mugav hoida pagasiruumis.

image

Õlitaseme õige mõõtmine.

Hoidke õlitasemel alati vähemalt ühte silma peal. Liiga madala õlitasemega sõitmine seab mootori ohtu. Liiga palju mootoriõli on niisama kahjulik. Lugege siit, kuidas õlitaset õigesti mõõta. Kui juba jutuks tuli: milline näeb välja teie Volkswageni sisemus?

image

Mis on viskoossus ja miks see oluline on?

Kui viskoosne või vedel on mootoriõli? Kui kiiresti õli mootoris madalal temperatuuril ringleb? Kas õli moodustab tugeva määrdekihi ka kuuma ilmaga? Mootoriõli peab olema õige viskoossusega, et sobida teie auto mootoriga. Õli voolavusomaduste kohta saate lugeda SAE viskoossusklassi alt. Selgitame teile täpselt, kuidas see toimib ja millised on eri õliklassid.

image

Mineraalõli või LongLife'i mootoriõli.

Millised mootoriõli klassid on olemas?

Kuldne, libe ja veidi viskoosne: esmapilgul tundub iga mootoriõli ühesugune. Olgu siis pakendil kirjas, et see on mineraalne mootoriõli või LongLife'i mootoriõli. Seetõttu peame veidi lähemalt vaatama. Mikroskoobi all tulevad erinevused selgemalt välja.

Mootori suurem jõudlus ja väiksem kütusekulu.

Kas teadsite, et säästate ettenähtud hooldusprotseduuri käigus raha? Õlifiltrid puhastavad mootoriõli tolmust, metalliprügist ning süsiniku- ja tahmaosakestest. Seejuures lastakse õlituskohtadesse ja laagrite vahele voolata vaid puhtal õlil. See hoiab ära kulumist ja pikendab mootori eluiga. Volkswageni originaalõlifiltrite abil säilitatakse nii õli kvaliteet, mootori suurepärane jõudlus kui ka selle elujõulisus.

image

Kuidas õlifilter töötab?

Volkswageni originaalõlifiltrid eraldavad terad sõkaldest. Need on usaldusväärsed ning filtreerivad õli ringlussüsteemist kõik prügiosakesed. Seejuures tagatakse õliga varustatus pea kõikides töötingimustes. Nüüd uurige järele, kuidas tagavad Volkswageni originaalõlifiltrid mootori suurepärase jõudluse ja pika kasutusea.

Kas olete järgmiseks sammuks valmis?