Side frontal view of the new ID.7 in camouflage look in a desert environment.

Kamuflaažiga uus ID.7
Visioonist saab reaalsus

Vabastage lava ID. mudeliperekonna uusima liikme jaoks: ID.7 kamuflaažiga seeriatootmiseelset mudelit esitletakse avalikkusele esmakordselt 2023. aasta alguses. Elektrilist sedaani varjab endiselt digitaalne kamuflaaž. Seeriatootmismudel tähistab oma maailma esmaesitlust 2023. aasta teises kvartalis.

Vabastage lava ID. mudeliperekonna uusima liikme jaoks: ID.7 kamuflaažiga seeriatootmiseelset mudelit esitletakse avalikkusele esmakordselt 2023. aasta alguses. Elektrilist sedaani varjab endiselt digitaalne kamuflaaž. Seeriatootmismudel tähistab oma maailma esmaesitlust 2023. aasta teises kvartalis.

Las Vegases toimunud tarbeelektroonikamessil CES (Consumer Electronics Show) tõmbas see kõigi tähelepanu: digitaalse kamuflaažiga uus ID.7! Sõiduki värviviimistlus pani maskeeritud seeriatootmiseelse mudeli särama ning rabas pealtvaatajaid.

Nutikas kamuflaaž toimib interaktiivselt ja kujutab endast järgmist etappi ID. sõidukiperekonna tulevase tippmudeli digitaliseerimisel. Peale kanti 40 värvikihti, mõned neist elektrit juhtivad ja mõned isoleerivad. Pealislaki all varustatakse energiaga 22 eraldi kontrollitavat sõidukikere piirkonda, nii et need süttivad (elektroluminestsents). Kui liita selle kõige juurde helisüsteem, on rütmi näha igas eraldi süttivas piirkonnas.

Uued proportsioonid, suurem sõiduulatus  

Uus ID.7, mille seeriatootmismudeli maailma esmaesitlus toimub 2023. aasta teises kvartalis, on Volkswageni esimene modulaarsel elektriajamimaatriksil (MEB) põhinev täiselektriline sedaan. Selle tähtsamad omadused: aerodünaamiline disain, intelligentne kliimaseadme kontseptsioon ja eeldatav sõiduulatus kuni 700 kilomeetrit, sõltuvalt aku mahtuvusest (WLTP).

Right side view of the new ID.7 in camouflage look in a desert environment.

Uus ID.7 on sama disainiga, nagu täiselektriline ID.-mudeliperekond. Sedaani stiili iseloomustavad aerodünaamilise kujuga esiosa ja katus, mis aitavad vähendada energiatarvet ja suurendada sõiduulatust. Õhu sisselaskeavad sõiduki esiosas võimaldavad õhuvoolul liikuda sihikindlalt tahapoole mööda sõiduki külgi. Nii moodustavad need õhukardina, mis rahustab õhuvoolu sõiduki külgedel. Kaldkatus aitab kaasa ID.7 väga soodsale õhutakistustegurile.

Nagu kõik ID.-perekonna mudelid, põhineb ka uus ID.7 Volkswagen Groupi modulaarsel elektriajamimaatriksil. Lühikeste ülendite ja pika teljevahega (2,97 meetrit) modulaarse maatriksi eelised tulevad ilmsiks salongis. See lubab ID.7-l luua eriti ruumikülla tundega luksusklassi sedaani olemuse.

Uuendused standardvarustuses

Uusima ID.-mudeli väljatöötamisse jõudis palju klientide tagasisidet. Tänu sellele oli võimalik parandada kasutuskogemust asjaomastes valdkondades. Lisaks on uues ID.7 standardvarustuses palju uuendusi, sealhulgas järgnevad.

  • Uus ekraanikontseptsioon
  • Liitreaalsusega esiklaasinäidik Head-up Display
  • 38 cm (15-tollise) diagonaaliga ekraan
  • Uus kliimaseade, mille juhtnupud on integreeritud info- ja meelelahutussüsteemi esmatasemele
  • Valgustusega puutetundlikud liugurid

Lahe kuni väikseimagi detailini

Uus intelligentsete tuulutusavadega kliimaseadmekontseptsioon pakub mitmesuguseid funktsioone: elektrisõidukile lähenevad kasutajad tuvastatakse uue ID.7 võtme abil. Seejärel hakkab sõiduk end kuumadel suvepäevadel jahutama või külmadel päevadel salongi soojendama – juba enne seda, kui keegi on üldse sõidukisse istunud. Värskelt väljatöötatud nutikad tuulutusavad juhivad õhuvoolu ja suunavad seda dünaamiliselt, et jaotada värsket õhku kogu salongis võimalikult kiiresti.

Kui reisijad istuvad autos, saab ventilatsiooni suunata kas sõidukikere või kaudselt salongi poole. Neid funktsioone saab alati näha, aktiveerida ja individuaalselt salvestada uue suure ekraani kaudu. Erisoovid aktiveeritakse hääljuhtimisega: lausudes „Hello Volkswagen, my hands are cold!“ (Tere, Volkswagen, mu käed külmetavad), lülitab ID.7 sisse roolisoojenduse. Lisaks juhitakse soe õhuvool käte poole.

Uue ID.7-ga viime oma elektrimudelite portfelli tippu kõrgemale. See sedaan pakub tipptehnoloogiat ja -omadusi.
Thomas Schäfer
Volkswageni kaubamärgi tegevjuht

ID. pere kasvab jätkuvalt

Uue ID.7 sedaaniga laiendab Volkswagen oma täiselektrilist ID.-perekonda mudeliga, mis kuulub ulatuslikku ülemise keskklassi sõidukisegmenti.

Uus ID.7 on kokku kuues ID.-mudel ning ID.4 järel Volkswageni teine ülemaailmselt pakutav elektrimudel. Elektrisedaani hakatakse müüma kolmel põhiturul: Hiinas, Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Euroopa turu jaoks toodetakse seda Volkswageni Emdeni tehases.

Aastaks 2026 toob Volkswagen turule veel üheksa elektrisõidukimudelit. Selle eesmärk on pakkuda igas segmendis klientidele sobivat valikut.

Rear view of the new ID.7 in camouflage look in a photo studio.

Tellige uudiskiri kohe ja olge ajast ees!

Saage regulaarselt uudiseid ID.-mudeliperekonna ja elektromobiilsuse kohta.