2.13.82.1, 2019-01-22 15:18:18

Laadimine.

Kuidas laetakse elektriautot?

Elektriautot on laadida lihtsam, kui te arvate. See ülevaade näitab, kuidas see käib.

1. Mida ma pean teadma?

image
Te võite laadida oma elektriautot teel olles laadimisjaamas – või lihtsalt kodus asjatundlikult paigaldatud, vastava riigi majapidamistes kasutatavas pistikupesas või kodulaadimisjaamas. Seejuures on ükskõik, kas sajab vihma või lund: aku ja kogu elektroonika on kaitstud. Ühendus pistikuga on nii tihe, et vesi ei saa sisse tungida.

Ka kodus: iga Volkswageni elektriauto tarnes sisaldub tasuta laadimiskaabel kodus kasutamiseks. Sellega saate laadida oma sõidukit igas tehniliselt korras olevas ja asjatundlikult paigaldatud pistikupesas.

Täis laetud: Volkswagen kasutab usaldusväärset liitium-ioontehnoloogiat. Kvaliteetsed komponendid tagavad silmapaistva talitlusvõime ja võimalikult väikesed kulumisnähud. Seega annab Volkswagen oma elektrisõiduki akule konkreetse garantii, mille üksikasjad on toodud garantiitingimustes. Või kuni olete sõitnud 160 000 kilomeetrit – olenevalt sellest, mis esimesena kätte jõuab. Sel ajal võib laadida mitu tuhat korda.

2. Kuidas ma saan laadida?

Elektriauto laadimine on peaaegu niisama lihtne nagu bensiini või diislikütuse tankimine tanklas. Selleks on eri võimalusi, igal on oma eelis.
image

Laadimine pistikupesas

Tankla oma kodus: elektriautosid võite laadida tavalistes, tehniliselt korras ja asjatundlikult paigaldatud pistikupesades. Pange nagu nutitelefoni puhulgi laadimiskaabel pistikupessa ja kaabli teises otsas olev laadimispistik sõiduki laadimispistikupessa. Lukustage auto sõiduki võtmega – ja laadimine algab. Te võite ühendada kaabli näiteks õhtuti, laadida öö jooksul soodsa elektriga ja hommikul laetud autoga sõita.

Laadimine pistikupesas (2,3 kW)
e-up!: 10 h
e-Golf: 17 h 00 min
Golf GTE: 3 h 45 min
Passat GTE: 4 h 20 min
image

Laadimine kodulaadimisjaamas

Võimas pistikupesa kodus: Wall Boxiga (kodulaadimisjaam) saab kasutada sõiduki jaoks maksimaalselt võimalikku laadimisvõimsust. Lisaks on laadimine eriti mugav: võtke lihtsalt pistik, ühendage, lukustage auto – valmis. Roheliselt vilkuv tuli vasakul ülal annab märku laadimisest. Kodulaadimisjaama paigaldab soovi korral lisatasu eest meie koostööpartner MMX Energy. Energia võetakse maja elektrivõrgust ja arveldatakse tavalisel viisil teie elektripakkujaga.

Laadimine Wall Boxi kaudu:
e-up!1: 6 h 12 min* max 3,6 kW  
e-Golf2: 5 h 20 min* max 7,2 kW
Golf GTE3: 2 h 25 min* max 3,6 kW  
Passat GTE4: 2 h 45 min* max 3,6 kW

* Laadimise kestus vahelduvvooluga Wall Boxi kaudu (7,2 või 3,6 kW) 0%-lt 100%-le SoC (State of Charge / aku laetustase)
image

Laadimine vahelduvvoolu-laadimisjaamas

Kiire laadimine teel: võite laadida oma elektriautot avalikes laadimisjaamades, mille arv kasvab pidevalt. Ka siin kehtib: sõiduki lukustamisega on ka kaabel lukustatud, nii et keegi ei saa teie äraolekul laadimist katkestada.

e-up!: 6 h 12 min
e-Golf: 5 h 20 min
Golf GTE: 2 h 25 min
Passat GTE: 2 h 45 min
image

Laadimine alalisvoolu-laadimisjaamas

Turbolaadija: niinimetatud CCS-laadimisjaamades (lühend väljendist Combined Charging System) võite laadida alalisvooluga. Kuna alalisvoolu korral saavutatakse suurem voolutugevus, laetakse aku märksa kiiremini täis. Nende laadimisjaamade kasutamiseks on e-up! ja e-Golf saadaval lisavarustusena pakutava spetsiaalse CCS-laadimispistikupesaga.

e-up!: 40 min (80%)
e-Golf: 45 min (80%)

3. Kuidas minu auto minuga suhtleb?

image

Laadimisolek ja laadimisvälp

Laadimisolekut ja laadimisvälpa kuvatakse kõigil Volkswageni elektriautodel ülevaatlikult mitmes kohas. Mudelitel e-up! ja e-Golf näiteks näidikuplokil ning navigeerimissüsteemis või maps + more’i ekraanil. Car-Neti e-Remote’i rakendusega on teil kõik tähtsad andmed ka siis silme ees, kui te sõidukis ei viibi.

Teid võib veel huvitada see.

Teid võib veel huvitada see.