Kõrgepingeaku: Garantii ja hooldus

Elektromobiilsuse põhielement on kõrgepingeaku. Siit leiate kogu vajaliku teabe näiteks akuhoolduse, laadimishalduse ja garantii kohta, et saaksite oma ID mudeli eluiga võimalikult kaua nautida.

Volkswagen ID. aku

Korralik hooldus sõidutab teid kaugele

Liitumioonakude puhul esineb loomulik vananemis- ja kulumisprotsess täpselt nagu kõige muu puhul siin maailmas. Aku nõuetekohane kasutamine aitab aga selle seisukorra ja mahutavuse säilimisele oluliselt kaasa. Seepärast koondasime teie elektrisõiduki kõrgepingeaku jaoks mõned kasulikud hooldusnõuanded. Nii saate tagada, et lisaks pikale sõiduulatusele säiliks pikemas perspektiivis ka sõiduki väärtus.

Naine laeb ID.3

Kolm põhireeglit pikema
sõiduulatuse saavutamiseks

Kõrgepingeakut on suhteliselt lihtne heas seisukorras hoida. Kui te peate kinni järgmisest kolmest põhireeglist, olete oma sõiduki pika sõiduulatuse säilitamiseks kõige olulisema juba ära teinud.

1. Ärge laadige sõidukit igapäevaste lühisõitude ajal rohkem kui keskmiselt 80% täis.

2. Kui sõiduk ei ole kauem kui 12 tundi liikunud, tuleb see 30–80% ulatuses täis laadida.

3. Sõiduki täielikult täis (100%) laadimiseks kasutage laadimishalduri laadimistaimerit ja seejärel alustage kohe pärast laadimise lõpuleviimist sõitu.

Muutke oma elu 
laadimishalduri abil lihtsamaks

Soovitame teil enne igat sõitu uue ID.3 nutika laadimishalduri abil kontrollida, et sõiduki aku oleks optimaalselt laetud. Kõrgepingeaku tööd saab hõlpsalt ning üksikasjalikult teabe- ja meelelahutussüsteemi puutetundliku ekraani kaudu hallata, mis võimaldab teil vaadata aku laadimispiiranguid, seadistada laadimiskohti või valida vahetu või viivitusega laadimise vahel.